Teatro festivalis NAMAS NR. X

IDĖJA. Festivalio NAMAS NR. X idėja gimė iš ne vienerius metus Kaune vykstančios diskusijos:  ar Kaunui reikia kitokio teatro ir kur tokio teatro vieta? Vis atsirandančios ir duris užveriančios alternatyvios erdvės tarsi turėtų pritraukti jaunuosius kūrėjus eksperimentuoti, tačiau čia savo kūrybą pristatantys jaunieji menininkai dažnai pasirenka draminio teatro kelią arba patraukia toliau kurti į kitus miestus. Regis, eksperimentuoti ne tik su erdvėmis, bet ir su teatro žanrais bei raiškos formomis, Kaune bandoma vis dar labai atsargiai. Šis festivalis – tai trumpas prieglobstis netradiciniam, interaktyviam teatrui, siekiant bent kiek numalšinti tokio teatro alkį mūsų mieste.
NAMAS NR. 2. Antrasis teatro festivalis NAMAS NR. 2 vyks 2019 m. birželio 15 – liepos 11 dienomis Kaune. Vieta ir programa pasirodys visai netrukus. Šiek tiek kantrybės…
NAMAS NR. 1. Pirmąjį kartą 2018 m. spalio 25 – 28 dienomis Kaune vyko teatro festivalis NAMAS NR. 1, kuris klausė:  Kur gyvena teatras?  Pirmaisiais savo gyvenimo metais festivalis apsigyveno name, esančiame  V. Putvinskio gatvėje 5. Turtingas savo istorija, šiame name gyveno garsiųjų Lietuvos dailininkų Tarabildų šeima,  namas vėl turi naujus šeimininkus. Visai netrukus čia įsikurs  P. Mažylio gimdymo namų direktoriaus Tomo Biržiečio šeima.  Kol namas laukia remonto, jame trumpam apsigyveno teatras. Čekų režisierius Howard Lotker ir  jo trupės HoME premjera „NaMIE.. bėga gyvenimas“, buvo sukurta šio konkretaus namo istorijai,  nauja režisierės Saulės Norkutės teatrinės ekskursijos vaikams KALTŪNAS versija ir Pojūčių teatro eksperimentas TENSE IN SENSE, leido šį namą ir jo gyventojus pažinti ir atrasti iš naujo.

Festivalio pagrindinis dėmesys skirtas kolektyvinės kūrybos teatro kryptims. Pirmojo festivalio ašis – įvietinto (angl. site-specific) ir įtraukiančio (angl. immersive) teatro kūrimo specifika. Atsižvelgiant į pirmųjų metų temą, kurią dalinai inspiravo ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ šūkis „Po galeriją kiekviename kieme“, festivalio organizatoriai sako:
Po teatrą kiekvienuose namuose!
Linkėjimai, Renata Bartusevičiūtė ir Paulina Nešukaitytė

2018 m. Programa 
Spalio 25 d. 18 val. premjera NaMIE…bėga gyvenimas / at HoME..work in progress (rež. H. Lotker (Čekija)
Spalio 26 d. 13.30 val. atvira paskaita apie įvietintą teatrą / H.Lotker (Muitinės g. 7 /207 a.)*
Spalio 26 d. 18 ir 20 val. premjera NaMIE… bėga gyvenimas / at HoME..work in progress (rež. H. Lotker (Čekija)
Spalio 27 d. 12, 13, 15 ir 16 val. spektaklis vaikams KALTŪNAS (rež. S. Norkutė)
Spalio 28 d. 16 val. atviras pjesės „Vieno buto istorija“ skaitymas (dramaturgė  D. Zavedskaitė-Statkevičienė)*
Spalio 28 d. 18 ir 20 val. Pojūčių teatras TENSE IN SENSE (rež. K. Žernytė)

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė
Festivalio draugai

Informaciniai partneriai