Paskaita: Įvietinto teatro subtilybės

Paskaita: Įvietinto teatro subtilybės
Spalio 26 d., penktadienį, 13.30 val. teatro festivalis NAMAS NR. 1 kviečia visus į ATVIRĄ PASKAITĄ. Jos metu besisvečiuojantis čekų režisierius Howard Lotker ir performerė Daniela Voračkova pasidalins mintimis apie įvietinto ir interaktyvaus teatro kūrybines subtilybes bei atskleis projekto „NaMIE /at HoME” užkulisius.
„NaMIE /at HoME” pasirodymo kūrybinis procesas – tai meniniu tyrimu paremtas siužeto ir dramaturgijos kūrimas. Svečiai iš Čekijos spektaklį dėlioja pasitelkdami konkretaus namo istoriją, žmones, kurie ten gyvena ir gyveno, neaplenkdami kaimynų bei kitų to rajono gyventojų. Ši tyrimo medžiaga – tai pasirodymo dramaturgija, įdėmus žvilgsnis pro padidinamąjį stiklą į žmogaus kasdienybę, jo rutiną, į tai, kas vyksta kiekvieną dieną mūsų namuose ir mūsų gyvenimuose.
Paskaita vyks Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto 207 auditorijoje (Muitinės g. 7). Paskaita vyks anglų kalba.
🔹 Apie paskaitos dalyvius 🔹
Howard Lotker – „HoME” (CZ) trupės įkūrėjas ir režisierius. Daugiausia kuriantis įvietintą, interaktyvų teatrą, besidomintis teatro pritaikymu viešose erdvėse, pasitelkiant meninio tyrimo techniką ir pan. Kartu su „HoME” trupe jau aplankė tris žemynus, kuriuose rodė savo pasirodymus, dėstė ir dalinosi įgūdžiais kūrybinėse dirbtuvėse. H.Lotker yra Prahos teatro universiteto (DAMU) Alternatyvaus ir lėlių teatro katedros performanso programos vadovas, specializuojasi ties Anne Bogart metodologija ir kolektyvinio teatro technikomis, formimis bei teorijomis.
Daniela Voračkova – performerė, dramaturgė, prodiuserė, viena iš Čekijos fizinio ir mimų teatro „Alfredve dvoře” įkūrėjų. Taip pat prisidėjo prie „Secondhand Women” ir „Stage Code” teatro trupių įkūrimo. Ne vienas Danielos darbas buvo rodomas Nacionaliname Prahos teatre, taip pat meninininkė dažnai rengia turus po Europą kartu su „Vostos Dechovka” ir „Forman Brothers” teatrais.
Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė.