Pjesės skaitymas: „Vieno buto istorija“

Atviras pjesės skaitymas: Vieno buto istorija 
Spalio 28 d. teatro festivalis NAMAS NR. 1 kviečia į atvirą pjesės „Vieno buto istorija“ skaitymą V.Putvinskio g. 5, Kaune
Nieko nėra namie. Bet užeiti galima. Ką darome užėję? Ar tik palaistome gėles, kaip paprašyti, ar tik pašeriame žuvytes akvariume? Ar gal truputį dar pasėdime ant svetimos sofos, patikriname, kurioje knygos vietoje paliktas skirtukas, ir nusiplauname rankas obuoliais kvepiančiu muilu? Gal truputį pagyvename gyvenimą, kuris nėra mūsų?
„Vieno buto istorija“ – tai audioturas po autentišką butą, šiuo metu rengiamas „Menų spaustuvės“ platformoje „Atvira erdvė“, Vilniaus Justiniškių rajone. O kol spektaklis dar neišvydo dienos šviesos, kūrybinė komanda kviečia užsukti į teatro festivalį NAMAS NR. 1, kuriame Jūsų laukia pjesės skaitymas.
Keli žiūrovai, gavę raktus ir ausines, leidžiasi į kelionę po tuščius svetimus kambarius, klausydamiesi čia gyvenančio Liucijaus istorijos. Dalyviai kviečiami jaustis kaip namie – jiems galima sėdėti ant sofos, virtis arbatą ir pabaigti paskutinį Liucijaus obuolį, kurį jis pasiliko vakarui.
Šitas gyvenimas bus visiškai eilinis. Toks eilinis, kad jums gali pasidaryti nuobodu. Jei norėsis žiovauti, žiovaukite. Jei norėsis prigulti – viskas galima, gulkitės į sveikatą. Čia negalima tik likti gyventi. Po visko, būkite geras, pareikite namo ir gyvenkite savo gyvenimą. Ačiū.
Kūrybinė komanda:
Idėjos autorė, dramaturgė – Dovilė Zavedskaitė-Statkevičienė
Režisierė – Monika Klimaitė
Kompozitorius – Andrius Kairys
Aktorius – Gabrielius Zapalskis
Monika Klimaitė – teatro režisierė, režisūros magistrą įgijusi Londono universitete, Karališkoje centrinėje oratorystės ir dramos mokykloje. Stažavosi pas Eugenio Barbą, Odino teatre (Danija), taip pat pasaulinėje režisierių laboratorijoje Linkolno teatro centre, Niujorke (JAV). Režisierė yra kūrusi spektaklius Valstybiniame jaunimo teatre (Vilnius), Kauno nacionaliniame dramos teatre, J. Miltinio dramos teatre ir Teatre ,,Menas“ Panevėžyje, Valstybiniame Šiaulių dramos teatre.
Dovilė Zavedskaitė-Statkevičienė – teatro kritikė, dramaturgė, teatro studijų magistrą įgijusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Dramaturginė kūryba įvertinta ne vienu apdovanojimu dramaturgijos konkursuose – tiek Lietuvos kontekste (Kaune, Alytuje, Vilniuje), tiek tarptautiniu mastu: 2018 m. dramaturgės pjesė „Dramblys“ pelnė II vietą Tarptautiniame dramaturgijos konkurse „Talking about borders“ (Vokietija). Pjesės statytos „Menų spaustuvėje“, profesionalaus meno namuose „House of Puglu“ (Vilnius), Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre.
Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė.