Teatro festivalis NAMAS NR. X

IDĖJA. Festivalio NAMAS NR. X idėja gimė  iš ne vienerius metus Kaune vykstančios diskusijos:  ar Kaunui reikia kitokio teatro ir kur tokio teatro vieta?  Vis atsirandančios ir duris užveriančios alternatyvios erdvės tarsi turėtų pritraukti jaunuosius kūrėjus eksperimentuoti, tačiau čia savo kūrybą pristatantys jaunieji menininkai dažnai pasirenka draminio teatro kelią arba patraukia toliau kurti į kitus miestus. Regis, eksperimentuoti ne tik su erdvėmis, bet ir su teatro žanrais bei raiškos formomis, Kaune bandoma vis dar labai atsargiai. Šis festivalis – tai trumpas prieglobstis netradiciniam, interaktyviam teatrui, siekiant bent kiek numalšinti tokio teatro alkį mūsų mieste.
Mūsų kūrybinis tandemas – Renata Bartusevičiūtė ir Paulina Pranciška Nešukaitytė – kviečia kurti ir atrasti teatrą kiekvienuose namuose. O jeigu nesinori dramų namie, užsukite į festivalį!

NAMAS Nr. 3. Trečiasis teatro festivalis vyks 2021 m. rugsėjo 10 – 19 d. Kaune. Tiksli vieta, kur teatras apsigyvens šiemet, ir programa… visai netrukus! Kol kas dar  viską laikome paslaptyje. O kam nepatinka paslaptys? Kartas nuo karto užmeskite akį į naujienas.
NAMAS NR. 2.  Antrasis teatro festivalis vyko 2019 m. birželio 15 – liepos 10 dieną. Jo metu kvietėme žiūrovus užsukti į vieną seniausių Kauno mokyklų – V. Bacevičiaus pradinę mokyklą. Kodėl į mokyklą? Nes būtent ten, dažniausiai  įvyksta  rimtesnė pažintis su teatru: gimsta pirmoji meilė ir smalsumas arba nukrečia šaltas drebulys ir apima tingulys tik išgirdus žodį – TEATRAS.  Pasirinkti tokią erdvę inspiravo antrųjų metų tema: virsmas iš vaiko į suaugusįjį, pasyvaus – aktyvų. Festivalyje svečiavosi interaktyvus suomių teatras „Center Of Everything” su teatriniu emociniu užtaisu  „Pojūčių kokteilių baras”, jungtinė Nyderlandų ir Jungtinių Amerikos Valstijų šokėjų trupė su interaktyviu pasirodymu „Koridorius”,  italų kūrėjų „Terre-Moto” interaktyve teatrinė instaliacija ir kūrybinės dirbtuvės,  Augusto Sireikio ir Pauliaus Tamolės spektaklis „#beskambučio”, vaikų interaktyvaus teatro stovykla „Kuriame teatrą”.

NAMAS NR. 1. Pirmąjį kartą 2018 m. spalio 25 – 28 dienomis Kaune vyko teatro festivalis NAMAS NR. 1, kuris klausė:  Kur gyvena teatras?  Pirmaisiais savo gyvenimo metais festivalis apsigyveno name, esančiame  V. Putvinskio gatvėje 5. Turtingas savo istorija, šiame name gyveno garsiųjų Lietuvos dailininkų Tarabildų šeima,  namas vėl turi naujus šeimininkus. Visai netrukus čia įsikurs  P. Mažylio gimdymo namų direktoriaus Tomo Biržiečio šeima.  Kol namas laukia remonto, jame trumpam apsigyveno teatras. Čekų režisierius Howard Lotker ir  jo trupės HoME premjera „NaMIE.. bėga gyvenimas“, buvo sukurta šio konkretaus namo istorijai,  nauja režisierės Saulės Norkutės teatrinės ekskursijos vaikams KALTŪNAS versija ir „Pojūčių teatro“eksperimentas TENSE IN SENSE, leido šį namą ir jo gyventojus pažinti ir atrasti iš naujo, atviras pjesės „Vieno buto istorija“ skaitymas (dramaturgė  D. Zavedskaitė-Statkevičienė).

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė
Festivalio draugai

Informaciniai partneriai