Teatro festivalis NAMAS NR. 1

Taigi po dviejų metų praleistų organizuojant Žaliakalnio turgaus teatro festivalį, mes – Renata ir Paulina – paliekame turgų pailsėti ir ieškome teatrui naujų namų.
Pirmąjį kartą 2018 m. spalio 25 – 28 dienomis Kaune vyksiantis teatro festivalis NAMAS NR. 1 klausia:  Kur gyvena teatras?  Ir iš karto pabando į šį klausimą atsakyti – teatras gali gyventi visur, kad ir pas Jus namuose. Teatras nusiima karūną, lipa nuo scenos, uždega šviesą,  įsispiria į šlepetes ir įsitaiso pas jus ant sofos! Kodėl gi ne?  Pirmaisiais savo gyvenimo metais festivalis, o kartu su juo ir teatras, apsigyvens name, esančiame  V. Putvinskio gatvėje 5,  Kaune.
Turtingas savo istorija, šiame name gyveno garsiųjų Lietuvos dailininkų Tarabildų šeima,  namas vėl turi naujus šeimininkus. Visai netrukus čia įsikurs  P. Mažylio gimdymo namų direktoriaus Tomo Biržiečio šeima. O kol namas laukia remonto, jame trumpam apsigyvens teatras. Čekų režisierius Howard Lotker ir  jo trupės HoME premjera „NaMIE.. bėga gyvenimas“,  sukurta šio konkretaus namo istorijai kartu su Tomo šeima, nauja režisierės Saulės Norkutės teatrinės ekskursijos vaikams KALTŪNAS versija ir Pojūčių teatro eksperimentu TENSE IN SENSE, kuomet po namą žiūrovai klaidžios ir jo istorijas ragaus  užrištomis akimis!

Festivalio pagrindinis dėmesys skirtas kolektyvinės kūrybos teatro kryptims. Pirmojo festivalio ašis – įvietinto (angl. site-specific) ir įtraukiančio (angl. immersive) teatro kūrimo specifika. Atsižvelgiant į pirmųjų metų temą, kurią dalinai inspiravo ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ šūkis „Po galeriją kiekviename kieme“, festivalio organizatoriai sako:
Po teatrą kiekvienuose namuose!

 

Programa 
Spalio 25 d. 18 val. premjera NaMIE…bėga gyvenimas / at HoME..work in progress (rež. H. Lotker (Čekija)
Spalio 26 d. 13.30 val. atvira paskaita apie įvietintą teatrą / H.Lotker (Muitinės g. 7 /207 a.)*
Spalio 26 d. 18 ir 20 val. premjera NaMIE… bėga gyvenimas / at HoME..work in progress (rež. H. Lotker (Čekija)
Spalio 27 d. 12, 13, 15 ir 16 val. spektaklis vaikams KALTŪNAS (rež. S. Norkutė)
Spalio 28 d. 16 val. atviras pjesės „Vieno buto istorija“ skaitymas (dramaturgė  D. Zavedskaitė-Statkevičienė)*
Spalio 28 d. 18 ir 20 val. Pojūčių teatras TENSE IN SENSE (rež. K. Žernytė)
* renginys nemokamas
🔹 Į visus festivalio pasirodymus rekomenduojame apsirengti šiltai ir patogiai! 🔹


Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė 

Festivalio draugai

Informaciniai partneriai