Kūrybinės dirbtuvės su teatru DANTE OR DIE (UK)

Netradicinis teatro festivalis „Namas Nr. 4” profesionalus bei teatro meno studentus kviečia praktiškai išbandyti įvietinto teatro kūrybines subtilybes. Į Kauną atvyksta gerai žinomo bei Didžiojoje Britanijoje jau daugiau nei penkiolika metų veikiančio teatro „Dante or Die” menininkės: Lucy Dear ir Fiona Watson. Jos rugsėjo 12 – 17 d. ves kūrybines dirbtuves mūsų šalies teatralams. Bilietas >>>

Dante or Die. 2006 m. menininkų Terry O’Donovan ir Daphna Attias įkurtas teatras yra yra nacionaliniu mastu pripažinta teatro kompanija, kurianti kamerinius įvietinto teatro spektaklius. Pasitelkdami kasdienybės aktualijas, humoru persmelktą aštrią kalbą, savo kūryba skatina žiūrovus permąstyti santykį su jiems įprastomis erdvėmis. Iki šiol savo spektaklių dėka teatro kūrėjai yra transformavę viešbučio, baseino, kavinių ir kitas teatrui neįprastas erdves. Mokymai ir dirbtuvės yra svarbi šio teatro kūrybinio proceso dalis. Profesionalai įtraukia bendruomenę ir kartu su ja leidžiasi į kūrybinį procesą. Tai suteikia unikalią galimybę žmonėms, kurie dažnai dalyvauja pirmą kartą, lavinti prodiusavimo įgūdžius ir užtikrinti, kad jie ir ateityje rems profesionalius kūrėjus ir prodiuserius.
„Dante or Die” kuria ir savo kūrybą pristato ne tik Didžiojoje Britanijoje. Iki šiol teatro projektuose yra sudalyvavę šimtai žiūrovų, bendruomenės atstovų ir jau praėjo tūkstančiai valandų vedant dirbtuves bei reziduojant tiek gyvuose susitikimuose, tiek nuotoliniu būdu, o geografija siekia iki pat Honkon go. „Dante or Die” teatras kuria partnerystes ne tik su meno organizacijomis, bet ir vietiniu verslu. Tarpe kompanijų su kuriomis yra bendradarbiavę galima rasti „Almeida Theatre” (EN), „Traverse Theatre” (EN), „The Lowry” (EN), „BAM New York” (EN), „Cork Midsummer Festival” (EN) įr kt. Daugiau informacijos apie teatro „Dante or Die” veiklą, galima rasti svetainėje www.danteordie.com
Dirbtuvės. Šios kūrybinės dirbtuvės suteiks vertingų įgūdžių bei praktinių žinių režisuojant, atliekant ir prodiusuojant scenos menus neįprastose erdvėse bei suteiks patirties tiesiogiai bendradarbiaujant su tarptautiniu mastu žinoma kompanija. Dirbtuves vainikuos ir teorines žinias praktiškai įtvirtins Kauno tvirtovės V fortui sukurtas eskizas – pasirodymas. Kokią formą, pavidalą ar spalvas įgis pasirodymas – kol kas sunku pasakyti, tai bus bendro kūrybinio darbo rezultatas. Jis rugsėjo 16 d. uždarys jau ketvirtąjį netradicinio teatro festivalį „Namas Nr. 4”.
Dalyviai. Dirbtuvės skirtos įvairią patirtį turintiems teatro atstovams, kurie nori daugiau pasigilinti į įvietinto teatro subtilybes. Dirbtuvėse kviečiami dalyvauti tiek profesionalai, tiek dar teatro meną studijuojantys studentai. Grupę sudarys iki 15 žmonių. Dirbtuvės vyks anglų kalba.
Vieta. Dalis dirbtuvių vyks KINAS „Panemunė” erdvėje (Vaidoto g. 26, Kaunas), didžioji dalis – Kauno tvirtovės 5 forte. Dirbtuvės vyks pilną darbo dieną (nuo 10 iki 17 val.). Dalyvavimas privalomas visas dienas.
Registracija. Iki rugpjūčio 19 d. kaina – 290 Eur., vėliau – 350 Eur. Sumokėję registracijos mokestį ČIA,  prašome ne vėliau kaip per 5 d. užpildyti šią formą: https://forms.gle/bJsRtgH3gYmVQvPL6 . Registruotis galima iki rugsėjo 5 d. Į kainą įskaičiuoti pietūs ir užkandžiai. Jeigu esate ne iš Kauno, yra galimybė suteikti nakvynės vietą.
Jei turite klausimų, susisiekite el. paštu info@namaskurti.lt
Šios dirbtuvės yra netradicinio teatro festivalio NAMAS Nr. 4, vykstančio 2022 m. Rugsėjo 9-16 d. Kauno tvirtovės V forte, programos dalis. Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė.