Spektaklis vaikams KALTŪNAS

Spektaklis KALTŪNAS vyks spalio 27 d.  V. Putvinskio g. 5, Kaune
KALTŪNAS – vis naujoje vietoje atgimstanti, prie vietos prisitaikanti daugiadalykė instaliacija-ekskursija ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems. Tai istorija apie mažą mergaitę Gabėtą ir jos stebuklingų plaukų užkaborius, kuriuose slypi spektakliai, kūrybinės ekskursijos ir interaktyvios instaliacijos. Ekskursijų dalyviai tyrinėja ir aptarinėja Gabėtos nuotykius, atgyjančius prieš jų akis garsinėmis ir vizualinėmis instaliacijomis. Šį kartą Gabėta svečiuosis teatro festivalio NAMAS NR. 1 namuose, esančiuose V. Putvinskio gatvėje 5, Kaune, Senas namas, laukiantis naujų gyventojų, įkvėps Gabėtą netikėtiems iššūkiams, o mažiuosius dalyvius įtrauks į smagias istorijas.
KALTŪNO kūrybinę grupę sudaro dvi menininkės: režisierė Saulė Norkutė ir scenografė Šarūnė Pečiukonytė.
Saulė Norkutė – Londone ir Prahoje kino pagrindus ir performanso meną studijavusi režisierė, šiuo metu pasinėrusi į teatro netradicinėse erdvėse atradimus. Dirbdama S. Norkutė naudojasi įvairiausiomis priemonėmis – nuo meninio tyrimo, garsinių ir vizualinių instaliacijų iki gyvų pasirodymų. Saulė tyrinėja kasdienybę ir būtent joje randa neišsenkamų įkvėpimo klodų. Juose ir gimė Gabėtos istorija bei edukacinės dirbtuvės-spektaklis visai šeimai „Kaltūnas“.
Šarūnė Pečiukonytė – ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje su įvairiais projektais dirbanti menininkė, į „Kaltūną“ atridenusi ir savo spalvingą lėlių, objektų ir šokio teatro patirtį. Kurdama Šarūnė velia ją supančios realybės kraštovaizdžius su beribe vaizduote. Tai formuoja ne tik spektaklio „šukuoseną“, bet ir dinamišką Gabėtos gyvenimo aplinką.