Pojūčių teatras TENSE IN SENSE

Pojūčių teatro laboratorija TENSE IN SENSE spalio 28 d.  Kaune, V. Putvinskio g. 5. 
TENSE IN SENSE yra pojūčių teatro laboratorija, tyrinėjanti prisiminimus ir dabarties suvokimą. Performanso dalyviai turės galimybę tapti aktyviais jo „jautėjais” ir bus įtraukti į veiksmą kaip atmosferos dalis. Šis performansas – nuolat kintantis eksperimentas, pritaikomas prie neįprastų erdvių. Laboratorija jau pristatyta Lietuvos energetikos ir technikos muziejuje, kultūros bare „Kablys”, Tartu miesto riedlenčių parke, Duisburgo meno muziejuje Vokietijoje, buvusioje Plungės parapijos salėje, Gelgaudiškio dvare, o dabar ir teatro festivalyje NAMAS NR. 1 įsikūrusiame gyvenamajame name V. Putvinskio g. 5, Kaune.
Teatro festivalyje NAMAS Nr. 1 šis eksperimentas bus pritaikytas specialiai namo erdvėms ir jo istorijai, atsižvelgiant ne tik į žmonių, bet ir pastato atsiminimus. Spektaklio dalyviai pateks į praėjusius amžius ir vidinius namo gyventojų pasaulius, keliaus laiku visais pojūčiais. Šioje  TENSE IN SENSE adaptacijoje atkreipsime ypatingą dėmesį į istorijos gyvumą mūsų kasdienybėje, į objekto, nugyvenusio daugybę žmogiškų gyvenimų, santykį su dabartimi. Pagrindinis projekto įkvėpimas – menininkų Tarabildų vidiniai pasauliai ir jų gyventas laikas istorijoje.
Spektaklio dalyvis, kuriam užrištos akys, atsiduria spektaklio dėmesio centre. Esminės tyrinėjimo kryptys šiame projekte yra susijusios su fiziniu kontaktu tarp „aktorių” ir „žiūrovų” bei subtiliu dalyvių juslių dirginimu. Svarbiausias klausimas – kur aš iš tikrųjų esu būdamas savo kasdienybėje: praeities atsiminimuose, ateities projekcijose ar kažkur kitur?
TENSE IN SENSE skiriasi nuo ligtolinių K. Žernytės spektaklių tuo, kad dalyvis gali laisvai judėti, turėti kontaktą su kitais dalyviais ir aktoriais, tyrinėti jiems kuriamą aplinką. Kreipiamas didelis dėmesys prisilietimo pojūčiui per įvairias menines praktikas:  įskaitant interaktyvų šokį, gyvą muziką  ir objektų teatrą. Įvairi jutiminė informacija spektaklio metu leidžia provokuoti dalyvių užrištomis akimis vaizduotę, iššaukia prisiminimus, kurie sukelia emocijas.
Režisierė – Karolina Žernytė / Dailininkė – Šarūnė Pečiukonytė / Kūrėjai: Aistė Jančiūtė, Raminta Šniaukštaitė, Artūras Lepiochinas, Jaunius Pisaravičius, Vaidotas Bačianskas