Teatro dirbtuvės TERRE-MOTO

Netradicinio teatro festivalis „Namas Nr. 2” 2019 m. liepos 4 – 10 dienomis teatro profesionalus, baigiamųjų kursų vaidybos studentus ir performanso meno kūrėjus kviečia į italų teatralų Emanule Nargi ir Riccardo Brunetti vedamas kūrybines dirbtuves „Terre-Moto”. Dirbtuvės skirtos išbandyti ir susipažinti su įtraukiančio (ang. immersive) teatro paslaptimis.
Italų Emanuele Nargi ir Riccardo Brunetti kūrybinės „Terre-Moto” dirbtuvės skirtos teatro profesionalams, norintiems išbandyti ir susipažinti su  interaktyvaus teatro technikomis ir metodais. Septynių dienų mokymuose dalyvaus  iki 12 teatralų. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai per asmeninės kūrybos kelią, dirbtuvių vadovų bus vedami į originalią atlikimo struktūrą, pritaikytą pasirodymo vietai, dalyviams ir festivalio temai: transformacijai iš pasyvaus į aktyvų.
Dirbtuvėse bus naudojamos įtraukiančiojo teatro technikos ir metodikos, kurias dalyviai turės galimybę praktiškai išbandyti ne tik dirbtuvių metu, bet ir atvirame kauniečiams pasirodyme liepos 10 dieną. Šis finalinis pasirodymas uždarys ir teatro festivalio „Namas Nr. 2” programą.
METODAI IR TECHNIKOS: 
– Sąveika su auditorija;
– Įtraukiojo teatro struktūros ir elementai;
– Fizinio teatro (eng. physical theatre) technikos;
– Vienas-prieš-vieną (eng. one-on-one) teatro technika.
– Darbas erdvėje ir su konkrečia erdve — įvietintas (eng. site-specific) teatras.

Festivalis „Namas Nr. 2” – antrus metus iš eilės kviečia ne tik žiūrovus, bet ir teatro kūrėjus ekperimentuoti su erdvėmis, teatro žanrais ir raiškos priemonėmis. Pirmaisiais metais festivalis „Namas Nr. 2” laikinai apsigyveno name, esančiame V. Putvinskio gatvėje 5. Šiemet festivalis ūgteli ir pradeda naują gyvenimo etapą – keliasi į mokyklą. Kodėl ją? Juk būtent mokykloje įvyksta pirmas rimtas pasimatymas su teatru, kuris dažnai nulemia – gims meilė teatrui ar ne. Be to, tai puiki vieta išmokti mėgautis netradiciniu teatru: susipažinti su juo ir pamiltį jį.
Kūrybinės „Terre-Moto” dirbtuvės vyks ypatingoje miesto vietoje – vienoje seniausių šimtamečių Kauno mokyklų, kurią 1903-1904 m. pastatė ir jos statybas rėmė žydas Leiba M. Markusas. Šis pastatas – pirmasis Lietuvoje išlikęs pastatas, kuris visų pirma buvo panaudotas Lietuvos nepriklausomybei išsaugoti. 1993 m. birželio mėn. 1 d. čia buvo įkurta Žaliakalnio pradinė mokykla, o 2011 m. mokyklai suteiktas „Kauno Vinco Bacevičiaus pradinės mokyklos“ vardas.
KŪRYBINIŲ DIRBTUVIŲ  VADOVAI:
Emanuele Nargi (IT) – režisierius, aktorius, treneris, įtraukiančio ir fizinio teatro technikas studijavęs Londono universitete Performance Making at Goldsmiths, Centro Danza M. Testa Romoje (IT), Università La Sapienza of Romoje (IT), 2010 m. AHRC nominuotas už spektaklių kūrybą Goldsmiths universitete Londone. Išorinis ekspertas magistro studijų programoje „Socialinis teatras ir dramatoterapija” Meno istorijos ir vaidybos katedroje, „Sapienza” universitete Romoje, ekspertas Jungtinės Karalystės taryboje „Erasmus +” programoje „Menai socialiniame kontekste”. Nuo 2017 m. Teatro „Terre-Moto” vadovas, režisierius (http://terremoto.wixsite.com/terremoto-english). Dalyvavo ir patirties sėmėsi pas žymiausius teatralus: Julia Varley ir Eugenio Barba „Odin” Teatras (Danija), Jairo Cuesta „Naujo pasaulio vaidybos laboratorija” (JAV), Maud Robart (Haitis), Jerzy Grotowski ir Thomas Richards (Italija), Augusto Omolù (Brazilija), Franco Acquaviva „Ponte dei Venti” (IT), Judita Malina (Gyvasis teatras), Jurai Saleri (šviesos ir scenos technika), HalYamanouchi (fizinis teatras), Gennadi Bogdanov (biomechanika), PUNCHDRUNK teatras (įtraukiojo teatro technikos).
Riccardo Brunetti (IT) — mokslų daktaras, kognityvinės ir bendrosios psichologijos docentas, teatro menininkas. Riccardo – pedagoginio ir socialinio teatro ekspertas, Romos Europos universiteto (it. Università Europea di Roma) magistrantūros studijų programos „Socialinis teatro režisūra” (it. Teatro Sociale – Formazione per conduttori ) vadovas. Nuo 2000 m. atlieka etnomuzikologinius ir spektaklių srities tyrimus Italijoje, Kuboje, Bulgarijoje, Airijoje, Balyje bei JAV. Nuo 1999 m. iki 2015 m. teatro trupės „Amaranta“ vadovas. Drauge su „Amaranta“ 2009 m. „In corpore“ – konkurso „Teatri del Sacro“ nugalėtojas; 2012 m. „Tactus“ spektaklių finalininkas Romos „Fringe“. Domisi įtraukiojo teatro formomis. Paskutinės R. Brunetti publikacijos: „Art and creativity intercultural trainings“ (European Youth Foundation – Council of Europe, quadrilingual edition, 2013), „Esperienze immersive. Fruizione e creazione“ (Roma, IT: Ed. La Rocca, 2017), „The impact of cross-modal correspondences on working memory performance“ (Journal of Experimental Psychology: Human Perception and Performance, 43, 819-831).
DALYVIAI:
Aktoriai (gali būti baigiamųjų kursų vaidybos studentai), performeriai, teatro profesionalai, kuriems aktuali įtraukiančiojo teatro metodika. Mokymai skirti vos 12 dalyvių. Dalyvavimas privalomas visas dienas.
LAIKAS IR VIETA:
2019 m. liepos 4 – 10 diena, nuo 9:00 iki 18:00 val., V. Bacevičiaus pradinė mokykla Kaune (Savanorių pr. 91).
KAINA:
Kūrybinių dirbtuvių kaina  140 Eur. (į kainą įskaičiuoti dienos pietūs ir užkandžiai).
REGISTRACIJA:
renata@namaskurti.lt  arba užpildžius šią formą >https://forms.gle/spqxF7intTYEi93H8 (registracija patvirtinama sumokėjus mokestį). Dalyvavimas privalomas visas dienas.